Forum www.crvklub.fora.pl Strona Główna
Navi opcionalna
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.crvklub.fora.pl Strona Główna -> CB Radio/Nawigacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artus4




Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 190
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 15:55, 28 Gru 2009    Temat postu: Navi opcionalna

Witam
Ja jak kupowałem swoją CR-V to oczywiście kupiłem wersję bez Navi bo uważałem ,że to wyrzucone pieniądze za sprzet za 13.000,- w dodatku bez polskiego języka i ze starymi mapami. przez 2 lata jeżdziłem z zewnetrzną nawigacją. W zeszłym roku wymieniłem fabryczne radio na dedykowany to tego modelu zestaw Navi i powiem ,że jestem bardzo zadowolony. Zapłaciłem około 2.000,- wymieniłem sobie sam bez pomocy zdzierców z Hondy, dodatkowo zamontowałem sobie kamerę cofania ( w zderzaku ) zrobiłem wyprowadzenia na audio/video w zagłówkach i wszystko działa bez zarzutu. Kupiłem oryginalną Auto Mapę i śmiga wszystko jak talala. Jedyna wada tej nawigacji ,że siła głosu skacze jak by o 2 stopnie a nie o 1 jak w oryginale. Specjalnie jednak to nie przeszkadza. Navi też ma system oparty na Win CE.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matsil




Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 112
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: W-wa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:17, 09 Lut 2012    Temat postu:

Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad wymianą seryjnego radia w moim aucie na nawigację. I tu pojawia się dość zasadnicze pytanie. Co kupić?
Rozważam oryginalną navi, lub coś nieoryginalnego lecz bardziej funkcjonalnego dedykowanego do CR-V.
Tych drugich rozwiązań jest sporo, ale obawiam się, że to chińszczyzna i nie do końca może fajnie działać z autem.
Zależy mi, aby wszystko działało z przyciskami w kierownicy - NAVI-MEDIA reklamują się, że ich urządzenia są w pełni kompatybilne i nawet serwisy montują ten sprzęt. Opinie jednak są różne.
Kolega powyżej jak widzę ma doświadczenie z "dokładaniem" nawigacji do CRV III i mógłby ewentualnie coś podpowiedzieć.
Czy jeżeli chodzi o oryginalne urządzenia hondy występują różne wersje i czego ewentualnie szukać? Jak jest z anteną, czy montuje się ją bezpośrednio pod deską rozdzielczą, czy gdzieś dalej?
Chciałbym, aby można było odtwarzać na urządzeniu pliki mp3 najlepiej z kart flash - oryginał chyba ma tę możliwość.
Urządzenie nieoryginalne dają możliwość zainstalowania kamery cofania i wyjście na ekrany zewnętrzne, co w przypadku dzieciaków i długiej podróży jest ciekawym rozwiązaniem, więc może warto sie skusić.
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc i podpowiedzi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
artus4




Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 190
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 10:14, 10 Lut 2012    Temat postu:

Witam
Co do zestawów oryginalnych to z tego co się orientuję jest tylko jeden model.
Wszystkie inne dedykowane stacje multimedialne to oczywiście produkcja Azjatycka ale na markowych częściach. Na rynku występuje kilka modeli bo stale są modyfikowane i udoskonalane. Co do jakości to mogę tylko mówić o swoim modelu ( zakupiony właśnie w Navi-Media )
Ogólnie jestem bardzo zadowolony chociaż mój egzemplarz nie jest pozbawiony pewnych wad , których nie mają już inne modele.
Całe sterowanie jest oczywiście kompatybilne z przyciskami w kierownicy i podłączenie wszystkiego jest banalnie proste. Jeżeli chodzi o antenę ( GPS ) to montowana jest pod deską rozdzielczą i działa super. Sygnał jest łapany praktycznie od razu. Większość modeli posiada dwa gniazda na karty ( jedna na mapy a druga na pliki mp3 lub video ) i nie ma najmniejszych problemów z ich oddtwarzaniem. Tuner radiowy na bardzo przyzwoitym poziomie, nie ma problemów z wyszukiwaniem stacji a dzwięk jest bardzo dobry ( chociaż w większej części zależy od głośników ) System operacyjny oparty jest na Windows tak więc mapy mogą być instalowane tylko takie , które działają pod tym systemem. Reszta to już bardziej kwestia wyglądu i wewnetrzego oprogramowania ale funkcje właściwie są takie same.
tu klilka linków do różnych modeli oraz co montują niektórzy Smile

http://www.youtube.com/watch?v=d2u0FIAazfg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=y8HL0Mckx64&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=d2u0FIAazfg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=42qkHaE3eVA&feature=related


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matsil




Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 112
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: W-wa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:43, 10 Lut 2012    Temat postu:

Dzięki za szybką odpowiedź.
Właśnie rozważałem zakup wersji NAVI-MEDIA 7102G. Cena 1999pln bez map. Jeżeli windows CE, to w grę wchodzi jedynie AutoMapa, bo moim zdaniem to najlepsza mapa na Polskę, może w Europie nie sprawdza sie rewelacyjnie, ale raz czy dwa razy do roku za granica da się przeżyć.
Do tej pory w VW B6 miałem oryginalną navi RNS510, która sprawdzała się rewelacyjnie. Jednostka multimedialnie też była o niebo lepsza od tych fabrycznych hondowskich. Można było spokojnie oglądać filmy, TV, słuchać mp3 z kart itd. Mapy dokładnością porównywalne do AutoMapy. Stąd pytanie o antenę GPS, ponieważ w passacie była ona wtopiona w tylną szybę, ale skoro w CR-V nie trzeba robić takich akcji, to jeszcze lepiej.
Pewnie skuszę się na Navi-Media. Jeszcze jedno pytanie. Jak ten model wkomponowuje się w deskę rozdzielczą samochodu. Chodzi mi o materiał i podświetlenie (kolor, natężenie). Czy pasuje idealnie jak radio fabryczne, czy widać różnicę?
Dam znać jak kupię, postaram się też założyć wątek w dziale z naszymi autami Wink.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez matsil dnia Pią 21:26, 10 Lut 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
artus4




Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 190
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:58, 11 Lut 2012    Temat postu:

Jeżeli chodzi o spasowanie to jest idealnie. Podświetlenie z tego co wiem to jest rózne w róznych wersjach. U mnie jest niebieskie i pasuje idealnie

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matsil




Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 112
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: W-wa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 23:36, 09 Maj 2012    Temat postu:

Niestety nie mogę dołączyć się do pozytywów na temat firmy NAVI-MEDIA.
21 lutego 2012 zamówiłem system do Hondy CRV za 1999pln, od razu dostałem potwierdzenie - produkt był na stronie jako dostępny. Czekałem ponad tydzień i nic. Napisałem maila i zostałem poinformowany, że wkrótce otrzymam towar. Otrzymałem wreszcie paczkę 5 marca, jakież było moje zdziwienie po jej otwarciu. System nie był nawet podobny do tego prezentowanego na stronie - inna funkcjonalnosć, podświetlenie, jakość wykonania budziła duże wątpliwości a opis na stronie miał niewiele wspólnego z tym, co dostałem. Spakowałem go i odesłałem z prośbą o wymianę na taki, jaki zamówiłem. Przy rozmowie telefonicznej sprzedawca wciskał mi historię, że tamtego modelu już nie mają, że ten który otrzymałem jest dużo lepszy i dostałem go w promocyjnej cenie, bo teraz kosztuje już 2699pln. Średnio trafiały do niego moje argumenty, że nie jest to sprzęt, który zamówiłem i że absolutnie go nie chcę i albo mi go wymienią, albo zwrócą pieniądze. Po długiej dyskusji obiecali mi wymienić sprzęt, ale będę musiał poczekać około tygodnia. Czekałem o wiele dłużej w między czasie pisząc maile i dzwoniąc. Kilkakrotnie byłem zwodzony, że już za kilka dni sprzęt dostanę, po czym znów przez tydzień nikt się nie odzywał. W końcu stwierdziłem, że oczekiwanie nie ma sensu i zarządałęm zwrotu pieniędzy. Oczywiście zero odzewu i tak przez kolejnych kilka tygodni. Dopiero jak wysłałem informację, że skieruję sprawę na policję otrzymałem przelew 5 maja w postaci 1839pln z informacją, że zostały potrącone koszty operacyjne. Na moją prośbę o wyjaśnienie jakie to koszty, oczywiście odpowiedzi nie otrzymałem. Musiałem zapłacić za niekompetencję sprzedawcy, dodatkowo straciłem ponad 2 miesiące. Mam całą dokumentację mailową, więc radzę wchodząc w interesy z tą firmą (czego serdecznie odradzam) także wszystko zachowywać.

Po wszystkim kupiłem inne urządzenie GMS 7705, z którego jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa jak należy, sprzęt bardzo fajnie komponuje się w deskę rozdzielczą, idealnie pasuje podświetleniem i materiałem - identyczny jak firmowy plastik - lekko porowaty a nie gładki jak w innych modelach. Jak ktoś rozważa taki zakup do CRV, mogę z czystym sumieniem polecić.
Menu jest spokojne i nie wygląda jak kolorowy ekran startowy w grach dla dzieci.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jm90
Moderator



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 279
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bełchatów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 14:02, 10 Maj 2012    Temat postu:

Podaj tamtą firmę na policję. I

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matsil




Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 112
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: W-wa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:08, 20 Lip 2012    Temat postu:

Wklejam kilka fotek z wnętrza auta z GMS 7705 Excellence. Sprawuje się rewelacyjnie.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jm90
Moderator



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 279
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bełchatów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 10:23, 22 Lip 2012    Temat postu:

Jak gra radyjko? czy podłączałeś sam? czy sterowanie z kierownicy też działa?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matsil




Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 112
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: W-wa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:06, 22 Lip 2012    Temat postu:

Gra bardzo ładnie, wydaje mi się, że lepiej niż zestaw fabryczny - być może dlatego, że ma więcej możliwości ustawień poprzez equalizer.
Wszystko podłączałem sam - kostki pasują, pozostaje przeciągniecie kabla do anteny GPS oraz mikrofonu do zestawu głośnomówiącego. Cała operacja zajmuje 20 minut. Sterowanie z kierownicy działa bez problemu, jest programowalne, więc można sobie ustawić przyciski według własnych upodobań.
Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w 2 wyjścia AV, więc można dołożyć 2 ekrany zewnętrzne (fajna sprawa dla dzieciaków). Chcę jeden taki podłączyć z tyłu do zagłówka. Jak kupię i zainstaluję dam znać. Sprzęt bez problemów czyta wszelkie pliki filmowe z USB i płyt.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez matsil dnia Nie 20:07, 22 Lip 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jm90
Moderator



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 279
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bełchatów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 6:22, 23 Lip 2012    Temat postu:

Dzięki za odpowiedź. Chyba wywalę oryginał i się skuszę na GMS 7705 Excellence

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jake




Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: DW
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 14:32, 23 Lip 2012    Temat postu:

Ja się zastanawiam nad tą co ma kolega artus4, ta nowa oczywiscie(większa).
Czytałem ze podobno nie działa subwoofer pod siedzeniem pasażera. Bo trzeba to jakieś kable podpiąć.
I pytanko, czy warto? Czy bez suba tez gra ładnie?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Jake dnia Pon 14:32, 23 Lip 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jm90
Moderator



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 279
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bełchatów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 20:05, 28 Lip 2012    Temat postu:

matsil
działa subwoofer pod siedzeniem pasażera?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
artus4




Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 190
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 14:07, 30 Lip 2012    Temat postu:

Hej
Standardowe wyjścia na suba z tych dedykowanych stacji mają końcówki typu "czincz" I nie jest tak prosto to podłączyć żeby sub grał. Aby to działało trzeba trochę pogmerać w kabelkach. Rozmawiałem z człowiekiem ( na innym forum ) który wytłumaczył mi co należy zrobić aby sub zaczął grać, ale na razie nie znalazłem czasu żeby go podłączyć. Widać mi nie przeszkadza ,że jest nie podłączony Smile Można tak ustawić parametry radyjka, że da się słuchać bez suba i też daje radę.
Ale na 100% nie da się tego podłaczyć w ten sposób ,że wyjście ze stacji podłączamy do kostki suba.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez artus4 dnia Pon 14:11, 30 Lip 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jake




Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: DW
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:38, 31 Lip 2012    Temat postu:

Ok, dzięki bardzo za informacje Smile Jeśli da się ustawić i gra ładnie, to dam sobie spokój z subem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.crvklub.fora.pl Strona Główna -> CB Radio/Nawigacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy